Cumartesi, Temmuz 21, 2012

Adel'e iş başvurusunda bulunun, İş İlanları

Adel Hakkında
Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen ADEL, 1967 yılında kurulup 1969’da İstanbul-Kartal’daki fabrikasının açılışıyla faaliyete geçti. ADEL’e ismini veren, şirketin Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan’dan sonra üçüncü ortağı olan Adnan Ellialtı’ydı. Ortaklık uzun sürmese de konulan isimden vazgeçilmedi.

ADEL’in ürettiği kalemler ve kırtasiye ürünleri yüksek kaliteleri ile tüm Türkiye’de tanındı, nesillerin eğitiminde önemli yer aldı. “Adel” markasının yanısıra Faber-Castell’in lisansı ile “Johann Faber”  markası altında da  milyarlarca kalem üretildi.

1980 yılında Giresun’da kurulan lata (kalem tahtası) fabrikası faaliyete geçti. Karadeniz Teknik Üniversitesi ile yapılan işbirliği neticesinde Türkiye’de yetişen kavak ağacından uygun kalite ve maliyette lata üretilmeye başlanılarak ithal sedir lata kullanımı azaltıldı. Sonraki yıllarda Faber-Castell Almanya’ya lata ihracatı da yapan bu tesiste bir dönem kalem de üretildi.

Kuruluşundan itibaren, Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell ile işbirliği içinde olan ADEL için 1995 yılı yeni bir dönüm noktası oldu. Faber-Castell’in şirkete ortak olmasıyla ADEL, hem ürettiği ürünlerde “Faber-Castell” markasını da kullanmaya başladı, hem de Faber-Castell’in Türkiye’deki münhasır distribütörü haline geldi.

1996 yılında halka açılan ADEL’in günümüzde %27.71 hissesi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir.

ADEL’in İstanbul-Kartal’daki fabrikası, kağıt ürünleri haricinde, gerek üretim miktarları, gerekse de ürün çeşitliliği açılarından Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri tesisidir. Avrupa genelindeki ağaç cidarlı kalemler üretiminin yaklaşık %13’ü  ADEL tarafından gerçekleştirilmektedir.

Günümüzde ADEL, Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri olarak ağaç cidarlı kurşun kalemler, boya ve kopya kalemleri, tükenmez kalemler, mekanik kurşunkalemler ve uçları, sıvı mürekkepli kalemler, keçeli kalemler, pastel boyalar, suluboyalar, silgiler, oyun hamurları, parmak boyası ve guvaş boya üretmektedir.

ADEL’in fabrikasında yılda 195 milyon adet ağaç cidarlı kalem, 21 milyon adet keçeli kalem, 15 milyon adedin üzerinde tükenmez, roller ve mekanik kurşunkalemin yanısıra 3.5 milyon kutu pastel boya, 3.5 milyon kutu suluboya üretilmektedir.

ADEL ayrıca, Faber-Castell ürünlerinin tek yetkili Türkiye distribütörü olarak dünyanın farklı bölgelerinde üretilen Faber-Castell ürünlerini de ithal ederek ülkemizde tüketicilere sunmaktadır.

Ürünlerinde yüksek kaliteyi ve eksiksiz ürün güvenliğini hedefleyen, tüketici sağlığına ve doğal çevreye saygıya özel önem veren ADEL, portföyündeki ürünlerini “Faber-Castell”, “Graf von Faber-Castell”, “Eberhard Faber”, “Adel”, “Atlas” ve “Creativity for Kids” markaları altında güçlü bir satış ağı ile tüm Türkiye'ye pazarlamaktadır.

ADEL, 55'den fazla ülkeye de “Adel” ve Faber-Castell markalarıyla üretilen ürünlerini ihraç etmektedir. Mamul ürün satışlarının yaklaşık %65’i “Adel” markalı standart ürünlerden oluşmaktadır.

ADEL süreç içinde değişik tecrübeler de yaşadı. Kırtasiye sektöründe uzun bir geçmişe sahip Atlas Pen’in tüm üretim aktiflerinin ve markalarının 2003 sonunda ADEL tarafından satın alınmasıyla ürün portföyü geliştirildi.

Türkiye kırtasiye sektörünün en köklü ve lider şirketi ADEL, sosyal sorumluluk bilinci içerisinde okullara kırtasiye yardımlarından, eğitim, sosyal ve kültürel aktivitelere desteğe kadar birçok sponsorluk faaliyetini gerçekleştirmektedir.

2000’li yılların başından bu yana istikrarlı bir gelişim göstererek büyüyen ADEL yakın zamanda yurtdışına açılım konusunda önemli bir adım attı. Faber-Castell ile uzun yıllara dayanan olumlu işbirliğinin ve Türkiye’nin Faber-Castell’in Dünya’daki en önemli pazarlarından birisi haline gelmesinin neticesinde ve Anadolu Grubu’nun ülke tecrübesinin de etkisiyle, ADEL ile Faber-Castell’in %50-%50 ortaklığıyla, Eylül 2011’de Rusya’da “LLC Faber-Castell Anadolu” ünvanlı bir şirket kuruldu. Faber-Castell ürünlerinin Rusya’da satış ve dağıtımını yapmakta olan bu ortaklığın başarısı ADEL’e yurtdışında yeni kapılar açacaktır.

Adel'deki mevcut açık pozisyonlarını ve iş ilanlarını görmek ve iş başvurusunda bulunmak için buraya tıklayınız. "İş Başvurusu, İş İlanları, Açık Pozisyonlar, Kariyer Fırsatları"

Hiç yorum yok: