Cuma, Nisan 03, 2009

Vakıfbank'a iş başvurusunda bulunun!


Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VakıfBank), vakıf paraları ile gelirlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi, çağdaş bankacılığın gerektirdiği yönetim ve çalışma anlayışı ile ülkenin tasarruf birikimine katkıda bulunulması ve toplanan tasarrufların korunarak ekonomik kalkınmanın gereklerine göre kullanılması amacıyla, 11 Ocak 1954 tarihinde 6219 sayılı Özel Kanun’la kurulmuştur. Kuruluş sermayesi 50 milyon TL olan VakıfBank 13 Nisan 1954 tarihinde faaliyete geçmiştir. Bu tarihten itibaren ülke ekonomisinin büyümesine, gelişmesine ve dünya ekonomisiyle bütünleşmesine yönelik çalışmalarını sürdüren Banka, özel hukuk hükümlerine tabidir.

Günümüzde VakıfBank Türkiye’nin önde gelen “multi-specialist” bankalarındandır. Sunmuş olduğu çağdaş bankacılık ürün ve hizmetleri, kurumsal, ticari ve küçük işletme bankacılığının yanı sıra bireysel ve özel bankacılık alanlarını da kapsamaktadır. Temel bankacılık ürün ve hizmetlerine ek olarak yatırım bankacılığı ve sermaye piyasası faaliyetlerinde de bulunan VakıfBank, finansal iştirakleri aracılığıyla sigortacılıktan, finansal kiralama ve factoring hizmetlerine kadar en geniş yelpazede finansal ürünleri çağın gerektirdiği yüksek teknolojilerle müşterilerine sunmaktadır. Ülke çapına yayılan 422 adet şubesi, 3 adet kurumsal hizmet merkezi, 99 adet bağlı şubesinin yanı sıra alternatif dağıtım kanalları aracılığıyla en etkin biçimde bireysel ve kurumsal müşterilerine ulaşan VakıfBank, iç ve dış ticaretin finansmanında da öncü bir rol üstlenmiştir.

ABD’de New York’ta bir, Bahreyn'de Off-Shore olmak üzere toplam iki adet şubesi olan VakıfBank’ın ayrıca yurtdışında üç bankada da iştiraki bulunmaktadır. Bu bankalar Avusturya’da VakıfBank International AG (Viyana Şubesi ve Almanya'da Frankurt ve Köln Şubeleri), KKTC’de World Vakıf Off-Shore Banking Ltd. ve Kıbrıs Vakıflar Bank. Ltd.’dir.


Vakıfbank'ın insan kaynakları sayfasına erişmek için buraya tıklayınız.

"İş Başvurusu"

Hiç yorum yok: