Salı, Mart 03, 2009

Nestle'ye iş başvurusunda bulunun


Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi

Dünyanın en büyük beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi olan Nestlé’nin hikâyesi 1867 yılında İsviçre Vevey’de başlıyor. Şirketin kurucusu Henri Nestlé’nin geliştirdiği dünyanın ilk hazır bebek maması sayesinde anne sütü alamayan bir bebeğin hayatını kurtarmasıyla başlayan öyküde “Farine Lactée” ismi verilen bu ilk Nestlé ürünü, Nestlé’nin insanı ve sağlığı her şartta öncelikli tutma, bilimsel araştırma kalite ve güven gibi temel değerlerinin de bir sembolü olur. Nestlé, kuruluşundan günümüze kadar geçen 141 yılda bünyesine yeni ürünler, yeni kategoriler ve yeni şirketler katarak istikrarlı bir şekilde büyümüş ve dünya gıda ve beslenme sektörünün lideri haline gelmiştir.

Bugün gıda sektöründe en yakın rakibinin iki katı büyüklüğünde olan Nestlé’nin 2007 yılında satışları 107.6 milyar İsviçre Frangıdır. Dünya üzerinde sayısı 500’e yaklaşan fabrikalarında 276 bin çalışanıyla faaliyet gösteren Nestlé, 130 ülkede 10 bine yakın Nestlé ürünü her gün iki milyar tüketici tarafından tercih edilen dünyanın en büyük gıda şirketi olma özelliğini elinde bulunduruyor. Bununla birlikte dünyada AAA kredi notuna sahip sayılı şirketlerden biri olan Nestlé, Fortune Dergisi’nin yaptığı araştırmaya göre 2007’da bir kez daha dünya gıda sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.


Dünyanın en büyük AR-GE merkezi

Tüketicilerin değişen ihtiyaçlarını anlamak ve bu ihtiyaçlara tam karşılık gelecek ürünleri geliştirmek amacıyla dört kıtada, 17 merkez ve 5000 kişilik bir ekiple AR-GE çalışmalarını sürdüren Nestlé, AR-GE’ye her yıl yaptığı 1.5 milyar doların üzerindeki yatırım ve yayınladığı 200’ü aşkın bilimsel yayınla araştırma geliştirme konusunda da gıda firmaları arasında lider konumda olmayı sürdürüyor.

Hiç yorum yok: