Perşembe, Nisan 26, 2012

IKEA'ya iş başvurusunda bulununIKEA

IKEA’nın iş fikri, mümkün olduğunca çok insanın satın alabileceği kadar düşük fiyatlarla, güzel tasarımlı ve işlevsel binlerce mobilya ve ev aksesuarı sunmaktır. Böylece herkesin parası cebine kalır.

Çoğunlukla güzel tasarımlı mobilyalar nüfusun küçük bir kesimi için yaratılır. Gücü yeten kesim için... IKEA ise en başından yolunu farklı çizdi. Çoğunluktan yana yer aldı.

Bu da dünyanın her köşesinden insanların mobilya ihtiyacına cevap vermek anlamına geliyordu. Farklı ihtiyaçları, farklı zevkleri, farklı düşleri ve tabii ki farklı cüzdanları olan insanların... Evlerini güzelleştirmek ve günlük yaşamlarını iyileştirmek isteyen insanların.

Şık ve pahalı mobilyalar üretmek zor bir iş değil. Tek yapılması gereken parayı harcamak ve insanların satın almasını beklemek. Oysa güzel ve dayanıklı mobilyaları düşük fiyata üretmek zor bir iş. Farklı bir yaklaşım gerektiriyor. Basit çözümler bulmak Fikirler hariç! ve akla gelen her alanda tasarruf yapmak gibi.

Tabii ki bunu kendi başımıza yapmamız mümkün değil. Bizim iş fikrimiz, müşterimizle işbirliği gerektiriyor. Önce biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Tasarımcılarımız üreticilerle birlikte düşünüp hazırdaki üretim yöntemlerini kullanarak mobilya yapmanın akıllı yollarını arıyorlar. Sonra satın alma elemanlarımız dünyanın dört bir köşesini araştırarak en uygun ham maddeyi satan en iyi tedarikçiyi buluyorlar. Ardından dev miktarlarda (global ölçekte) alım yapıyoruz. Böylece biz en iyi indirimi alınca siz de en düşük fiyatı öder oluyorsunuz.

Sonra siz üzerinize düşeni yapıyorsunuz. IKEA kataloğunu kullanıp mağazaya gelerek mobilyanızı kendiniz seçiyor ve self-servis mobilya alanından kendiniz alıyorsunuz. Çoğu mobilya yassı kutularda olduğu için kendiniz eve kolayca götürüyor ve sonra da evde monte ediyorsunuz. Bu da kendinizin yapabileceği işler için sizden para almıyoruz demek oluyor. Yani hep birlikte tasarruf ediyoruz... daha iyi bir günlük yaşam için.IKEA'ya iş başvurusunda bulunmak için buraya tıklayınız.

Hiç yorum yok: